Handbal masculin: Steaua, învinsă de CSM Bucureşti, în Liga Naţională

18
CSA Steaua Bucureşti a fost învinsă de CSM Bucureşti cu scorul de 31-28 (12-14), sâmbătă, pe teren propriu, la Chiajna, într-un meci din etapa a 12-a a Ligii Naţionale de handbal masculin.

Steaua a dominat prima repriză şi a intrat la pauză cu un avans de două goluri, 14-12, dar CSMB a întors scorul după pauză şi s-a impus cu 31-28.

Bizău a marcat 7 goluri pentru ''tigri'', iar Ramba şi Ad. Rotaru au înscris câte 6 goluri. Andrei Mihalcea a reuşit 6 goluri pentru Steaua, iar Humet şi Burlacu a contribuit cu câte 4 goluri.

În clasament, pe primul loc se află CS Dinamo Bucureşti, cu 30 puncte (11 jocuri), urmată de AHC Potaissa Turda, 25 p (11 j), CS Minaur Baia Mare, 25 p (12 j), CSA Steaua, 22 p (12 j), AHC Dobrogea Sud, 19 p (12 j), CSM Focşani 2007, 19 p (12 j), CSM Bucureşti, 17 p (11 j), etc.
AGERPRES (AS-editor: Mihai Ţenea, editor online: Daniela Juncu)